Doba, kdy byli občané Uhříněvsi nuceni dojíždět za nákupy k sousedům, případně se museli smířit s tím, co nabízí Norma, je naštěstí již minulostí.  Jiří Knotek se s pověřením Rady pustil do vyjednávání se zástupci řetězců, tak aby si z nabídky mohl vybrat skutečně každý.

A výsledek?

Podařilo se mu přesvědčit partnery z obchodních řetězců, že vybudovat jejich sítě v naší městské části má velký potenciál do budoucna. A tak byla v prosinci loňského roku otevřena v Uhříněvsi nová prodejna Penny, kterou denně navštěvují stovky místních obyvatel.

Na prodejní ploše o rozloze více než osm set čtverečních metrů si mohou zákazníci vybrat z více než dvou tisíc položek zboží. Součástí prodejny je i řeznictví Procházka, které kromě masa a uzenin nabízí i teplý bufet, na dobré jídlo je možné se tu zastavit v průběhu celého dne. Samozřejmostí je i dostatek parkovacích míst pro zákazníky.

Naši občané se mohou těšit na stavbu a brzké otevření dalších obchodů. K Penny v nejbližších měsících přibudou i prodejny Billa a Lidl.