Trávit nejen víkendy, ale i volné chvíle ve všední dny v přírodě touží čím dál větší počet lidí. Celé dny sedíme v uzavřených prostorách, ať už v práci nebo ve škole, a tak vítáme každou možnost, kdy se můžeme nadechnout čerstvého vzduchu. A v ideálním případě kvůli tomu nemusíme vyrážet daleko za hranice města.

Právě z toho důvodu se před několika lety začalo pracovat na revitalizaci oblasti mezi ulicemi K Dálnici a Křemenáčová. Jde o mimořádně krásné a svěží území na okraji hlavního města, se dvěma rybníky a Pitkovickým potokem, který se vlévá do Botiče. V posledních desetiletích zde neprobíhala žádná údržba, a tak oblast značně chátrala.

Teprve poté, co se městské části Praha 22 podařilo získat dotaci ve výši 7,2 milionu korun, která byla využita na nákup pozemků od developerské společnosti, mohly započít práce na oživení celého prostoru.

Dominantou Pitkovického parku, který zde vznikl, jsou oba rybníky a Pitkovický potok. Centrum nově vzniklého parku tvoří dřevěný altán a veřejné ohniště, kde si můžou návštěvníci rozdělat oheň a opéci buřty. K dispozici je i dětské hřiště s mnoha herními prvky.

Aby byl zachován přírodní ráz krajiny, převažují v parku zpevněné cesty, asfaltových je zde pouze minimum. Kromě vzrostlých stromů, které byly v parku zachovány, zde zahradníci vysadili i nové okrasné dřeviny. Pak byl slavnostně otevřen v červnu letošního roku, od té doby ho denně navštěvují stovky občanů naší městské části.