Jedním z témat, na jehož řešení jsme se v současné době zaměřili, je dostupnost lékařské péče. Považujeme za samozřejmé, aby měli občané naší městské části ordinaci pediatra a praktického lékaře pro dospělé, ale i ordinace dalších lékařů, v docházkové vzdálenosti od svého bydliště.

Což byl důvod, proč posilujeme lékařské zázemí v naší městské části.

V ulici Ke Kříži, kde postupně vznikly prostory pro čtyři nové ordinace lékařů. Jde o bezbariérové prostory s vlastním vchodem, aby byla zajištěna dostupnost a komfort pro všechny občany. Dokončovací práce na vybudování nových ordinací spějí rychlým tempem ke konci, a tak mohly být dvě z chystaných ordinací již předány lékařům, kteří zde budou působit.

Jednou z prvních lékařek, která si vybrala Uhříněves za své působiště, je gynekoložka MUDr. Barbora Kubešová, která se již těší, že v nejbližších týdnech otevře svou ordinaci prvním pacientkám. Následovat bude ordinace praktického lékaře pro dospělé a dále praktický lékař pro děti a dorost a ortopedický chirurg.

Jsme si jisti, že právě zřízení lékařských ordinací je krokem, který výrazně zpříjemní a usnadní každodenní život občanům naší městské části.